Історія гомеопатії

Історія гомеопатії

Гомеопатія – це система медицини, заснована на принципі подібності. Цей метод лікування було відкрито понад двісті років тому німецьким лікарем Самуїлом Ганеманом.

 

Головний закон гомеопатії – подібне лікується подібним, що означає, те, що у великій дозі може спричинити хворобу, у малій виліковує її. Наприклад, у людини з алергією на укуси бджіл, гомеопатичний препарат із бджоли може вилікувати алергію, набряки, кропив’янку.

 

Гомеопатія відрізняється від звичайної медицини методикою лікування, підходом до пацієнта, дозами та способом приготування ліків самими препаратами.

 

Зусилля традиційної алопатичної медицини спрямовані на усунення симптомів захворювання, лікування діагнозу, без урахування особливостей хворого. Застосування переважного лікування
з використанням хіміопрепаратів, антибіотиків, гормонів найчастіше призводить
до «міграції» хвороби в інші органи та тканини, що викликає численні побічні явища
та ускладнення.

 

Гомеопатія розглядає не лише окремі скарги та хворі органи, а організм цілком. Вона прагне того, щоб не просто позбутися симптомів, а послідовно знайти та усунути причину виникнення хвороби. Таким чином, основним завданням лікаря-гомеопату є пошук та усунення першопричин хвороби, а лікарські призначення в гомеопатії ґрунтуються не на назві захворювання, а на особливостях перебігу хвороби та особистості хворого.

Ганеман

Християн Фрідріх Самуель Ганеман народився 10 квітня 1755 року у Саксонії у ній художника з порцеляни. Початкову освіту здобув у місцевій, а потім у привілейованій школі Св. Афра. Два роки слухав лекції на медичному факультеті Лейпцизького університету, а потім продовжив вивчення медицини у Відні у доктора Кваріна, лейб-медика ерцгерцогині Марії Терезії. Приводом для переїзду до Відня, як писав сам Ганеман в автобіографії, стала «Моя схильність до практичної медицини, для якої в Лейпцигу не було належного закладу».

 

Його діяльність дуже позитивно оцінювали сучасники: «Йому на самому початку лікарської діяльності вдавалися багато відмінних лікувань завдяки його простому способу лікування настільки ж обачного, наскільки і щасливого практика».

 

І водночас у Ганемана складалося невигідне враження про медицину та практичну діяльність лікарів. Ганемана хвилювала проблема дії окремо взятої лікарської речовини на організм. Відповіді в сучасній йому медицині він не знаходив, але звертав увагу на деякі, здавалося б, парадоксальні явища.

 

Однак поштовхом до зведення подібності до загального закону лікування послужив аутоексперимент Ганемана з хіною, який він зробив, перекладаючи лікознавство единбурзького професора Куллена, де висловлювалася невірна з його точки зору думка про зміцнюючу дію хіни на шлунок, що нібито обумовлює її ефективно. Ганеман кілька разів прийняв хіну у звичайній дозуванні, і кожен прийом ліків викликав у нього напад, подібний до тих пароксизмів лихоманки, якими він страждав у минулому, і від яких його позбавила хіна. Це стало підставою для дослідів з іншими лікарськими речовинами.

“Non vixi inutilis” – “Я прожив життя не даремно”.
Такий напис на надгробку Ганемана. Важко придумати напис, більш відповідний життю цієї людини.

Лікування дорослих

Гомеопатичний метод лікування більше двох століть успішно використовується для лікування гострих та хронічних захворювань. Висока ефективність, екологічність, відсутність побічних ефектів та алергії є перевагами гомеопатії.

 

Щоб досягти хорошого результату, необхідно знайти правильні гомеопатичні ліки для кожного пацієнта. Для цього фахівець нашого центру досліджує симптоми захворювання, особливості його перебігу, дані аналізів та обстежень. Важливе значення для підбору препарату мають індивідуальні особливості людини, яка звернулася за допомогою.

 

Лікарі-гомеопати, які працюють у Центрі, мають багаторічний лікарський та гомеопатичний досвід, мають спеціальні знання, працюють за авторською методикою Київської гомеопатичної школи.
Це дає змогу отримати добрі результати лікування різних захворювань. Ефективність роботи лікарів Гомеопатичного центру підтверджується безліччю успішних випадків одужання наших пацієнтів.

Лікування дітей

Гомеопатія вважається найкращим методом для лікування дітей будь-якого віку, починаючи з моменту народження. Ведь гомеопатические препараты действуют мягко и эффективно, не вызывают аллергии и побочных эффектов.

 

В нашем Центре работают педиатры с многолетним медицинским и гомеопатическим опытом. Доброжелательно и внимательно найдут подход к ребенку и родителям. Если необходимо с доктором-гомеопатом педиатром можно посоветоваться по питанию, развитию малыша, задать другие интересующие вас вопросы. Но самое главное вернуть радость хорошего самочувствия для вашего ребенка.

 

Гомеопатия и беременность: Гомеопатические препараты безопасны для плода и матери. Поэтому особенно подходят для лечения различных проблем в этот непростой период.

 

Гомеопатия и лактация: При кормлении вы можете спокойно принимать гомеопатические лекарства — они совершенно безопасны для малыша и матери!

Лікування тварин

Гомеопатія у ветеринарії – це метод альтернативної медицини, спрямований стимулювати імунітет, змусити боротися із хворобою, її проявами. У його основі – принцип «подібне лікується собі подібним», коли діючою речовиною є сильно розбавлений токсичний компонент.

 

В останні роки гомеопатія знову стала популярною, що пояснюється недосконалістю ветеринарної медицини. Незважаючи на науковий прогрес, у багатьох клініках не вистачає потрібного обладнання, що ускладнює діагностику, не дозволяє лікарю призначити правильне лікування.
З проблемою стикаються не лише жителі сіл, а й великих міст.

 

Гомеопатичні засоби для собак і кішок мають комплексну дію, що підвищує шанси тварин на лікування і не вимагає ретельної діагностики. Лікарю в умовах обмежених можливостей достатньо визначити напрямок гомеопатичного лікування котів та собак.

Записатись на прийом

  Шановні пацієнти!

   

  Якщо Ви плануєте потрапити до конкретного фахівця, то вкажіть ПІБ лікаря, бажану дату та час.

   

  Після надсилання заявки з Вами обов’язково зв’яжеться реєстратор Центру та підбере для Вас найбільш вдалий варіант.

  Записатись на прийом

   Шановні пацієнти!

    

   Якщо Ви плануєте потрапити до конкретного фахівця, то вкажіть ПІБ лікаря, бажану дату та час.

    

   Після надсилання заявки з Вами обов’язково зв’яжеться реєстратор Центру та підбере для Вас найбільш вдалий варіант.